- dostępność: do 72 h roboczych od momentu potwierdzenia (co to oznacza?)
- ilość dostępna: 53 *
opis wydania: Strony: 44, Format: 23,5x30,5 cm
rok wydania: Rok wydania: 2015, oprawa: broszurowa
""Małe ABC na wiolonczę"" Antoniego Cofalika to publikacja, która powstała z myślą o przedszkolakach wykazujących wczesne zainteresowanie muzyką. Jak pokazuje praktyka, wcześniejszy kontakt dziecka z muzyką i instrumentem pozwala mu potem bezstresowo oraz z techniczno-aparatową nadwyżką rozpoczynać edukację w szkole muzycznej, a postępy tak przygotowanego dziecka są z reguły dużo szybsze i bardziej harmonijne.
W urokliwym pod względem graficznym zbiorku ""Małe ABC na wiolonczelę"" znalazło się 36 krótkich utworków, piosenek dziecięcych, muzycznych opowieści, które dzieci mogą sobie najpierw wyklaskać, niektóre zaśpiewać, a po pokazie nauczyciela zagrać. Powiększone i umieszczone na szerokiej pięciolinii nutki ułatwią naszym podopiecznym ich odczytanie, a następnie zapamiętanie granych melodii.
Jest dowiedzione, że dzieci, również te najmłodsze, uwielbiają grać z akompaniamentem, stąd pomysł dopisania akompaniamentów fortepianowych do najprostszych, początkowo granych tylko na pustych strunach, ćwiczeń.
Niezwykle ważne jest, aby na przedszkolnym etapie nauki czynność grania sprowadzała się do zabawy, w której dominuje przyjemność z uzyskanego efektu brzmieniowego. Dlatego tak istotne są tytuły zamieszczonych w ""Małym ABC na wiolonczę"" miniutworków. W najprostszych formach cztero-, ośmio- i szesnastotaktach dziecko próbuje odmalować dźwiękami konkretne sytuacje z życia, ma też możliwość wyrażania dziecięcych emocji i nastrojów, wczucia się w naturę ulubionego zwierzaka.
Materiał zawarty w ""Małym ABC na wiolonczę"" może też z powodzeniem znaleźć zastosowanie w początkach nauki szkolnej, stanowiąc muzyczne dopełnienie wszelakiego rodzaju szkół oraz podręczników do nauczania początkowego.