Produkty

Producenci

Promocje

Kasa ze światłem i dżwiękiem

Kasa ze światłem i dżwiękiem 19.61 PLN

Ozdobne Krzewy i drzewa Liściaste KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI I KOLOROWANKI Albumy i atlasy Przyroda i zwierzęta


UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.
Ozdobne Krzewy i drzewa Liściaste
Cena
66.97 PLN
Producent
W koszyku:

  • dostępność: do 72 h roboczych od momentu potwierdzenia (co to oznacza?)
  • ilość dostępna: 100 *
autor: Bronisław Artur Szmit, Bronisław Jan Szmit, Macie
opis wydania: Strony: 384, Format: 267x224 mm
rok wydania: Rok wydania: 2025, oprawa: twarda

prezentujemy nowe wydanie książki obejmującej fundamentalną wiedzę o ozdobnych krzewach i drzewach liściastych nadających się do uprawy w naszym kraju.

Autorzy - Bronisław Artur Szmit i Bronisław Jan Szmit, ojciec i syn - prowadzący jedną z najlepszych szkółek roślin ozdobnych w Polsce opisują około 350 gatunków i 850 odmian ozdobnych krzewów i drzew liściastych. Ogólne informacje o historii rozwoju ogrodnictwa i znaczeniu ogrodów w naszym współczesnym życiu opracował Maciej Mynett.

Książka ta to kompendium wiedzy o liściastych gatunkach ozdobnych nadających się do sadzenia w naszym kraju. Opisano w nim gatunki i odmiany bardzo popularne, jak też rośliny trudniejsze w uprawie przeznaczone dla bardziej doświadczonych miłośników ogrodów, są też przedstawione nowości ogrodowe. Szczególną uwagę autorzy zwrócili na tzw. rośliny perspektywiczne, czyli te, które szczególnie dobrze sobie radzą w warunkach upalnej pogody czy wręcz suszy, jakie coraz częściej zdarzają się u nas.

To bardzo wyczerpujące opracowanie zawiera rzetelne informacje:
skąd pochodzą rośliny, czy są to gatunki rodzime, czy przywiezione z innych kontynentów, kiedy i gdzie wyhodowane zostały ich odmiany;
jak wyglądają, jakiej są wielkości, czy mają ozdobne kwiaty, czy ładnie przebarwiają się jesienią;
jak należy je uprawiać, jakie mają wymagania glebowe i wodne, czy są wrażliwe na mróz;
gdzie je najlepiej posadzić, aby efektownie się prezentowały.

Odmiany w obrębie poszczególnych gatunków przedstawiono w formie tabelarycznej, aby łatwiej można było je porównać i wybrać tę, która pasuje do konkretnych oczekiwań właściciela ogrodu. Dodatkowo wymagania świetlne, wodne i wytrzymałość na mróz zaprezentowano za pomocą piktogramów, co również ułatwia czytelnikowi właściwe wybranie roślin do warunków siedliskowych ogrodu.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona miłośników roślin ozdobnych: właścicieli ogrodów i ogródków, osób zajmujących się zielenią miejską, uczniów i studentów ogrodnictwa i architektury zieleni.

id=5381453 ean=9788377635292

Nowości

Długopis żelowy 0,5mm czarny (12szt)

Długopis żelowy 0,5mm czarny (12szt) 8.99 PLN

Wyprzedaż

Spinner FIGER TIP GYRO w stylu Ninja 7cm w pudełku

Spinner FIGER TIP GYRO w stylu Ninja 7cm w pudełku 6.09 PLN

Polecamy

Dane właściciela

"OSKAR" P.H.U.P.
Jarosław Szatko
ul. Bystrzycka 69c
54-215 Wrocław

Telefon: +48 71 351 98 44

zabawki@zabawki.pl

PRZELEWY KRAJOWE:

mBank
Nr konta: 74 1140 2004 0000 3102 7441 6153


PRZELEWY ZAGRANICZNE:

EUR: PL51 1140 2004 0000 3012 0465 5249
PLN: PL74 1140 2004 0000 3102 7441 6153
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK